Turkce Gta Forumu [TR]

Sitemize Giriş İçin Tıklayın

Join the forum, it's quick and easy

Turkce Gta Forumu [TR]

Turkce Gta Forumu [TR]

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

THY Ana Sponsorluğunu Açıkladı

zaza15
    zaza15
    Aktif Üye
    Aktif Üye

Rep Puanı : 0

THY Ana Sponsorluğunu Açıkladı  Empty THY Ana Sponsorluğunu Açıkladı

Mesaj tarafından zaza15 Cuma Ağus. 13, 2010 7:24 pm

THY Ana Sponsorluğunu Açıkladı

Türk Basketboluna uzun yıllardır destek veren Türk Hava Yolları, düzenlenen basın toplantısı ile Basketbol Milli Takımları Ana Sponsorluğunu açıkladı.
    Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen imza törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hilmi Topçu, THY Genel Müdür ve Yönetim Kurulu İcra Komitesi Üyesi Temel Kotil, A Milli Takım teknik, idari kadro ile oyuncular, davetliler ve basın mensupları katıldı.
    Toplantıda ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy ve 2010 İletişim Direktörü Esat Yılmaer de yer aldı.
    THY Genel Müdür ve Yönetim Kurulu İcra Komitesi Üyesi Temel Kotil, her zaman için amaçlarının Türk sporuna katkı yapmak olduğunu söylerken, “Türk Hava Yolları ile Türkiye Basketbol Federasyonu arasında 2012 yılına kadar sürecek sponsorluk anlaşması yaptık. Türk Hava Yolları olarak spora önem veriyoruz. Dünyanın önemli havayolları firması arasında yer alıyoruz. Hem bireysel hem de takım sporları arasında sponsorluk anlaşmaları yapıyoruz. Barcelona ve Manchester United futbol takımlarının yanı sıra Euroleague’e de sponsor olduk. Bu sayede yolcu sayımızda önemli bir artış yaşadık. Hizmet verdiği her kategoride dört yıldız alan tek havayolu firmasıyız. Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma ile 12 Dev Adam’a da sponsor oluyoruz. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası öncesi 12 Dev Adam’a destek olduğumuz için mutluyuz. Önümüzdeki 2.5 yıl boyunca ana sponsor olacağız. Basketbol milli takımımıza 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda başarılar diliyoruz” dedi.
    Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de yaptığı konuşmada, dünyanın en başarılı şirketlerinden birisi olan THY’nin Türk ve dünya sporuna son yıllarda büyük katkılar yaptığını belirterek, ”Türk basketboluna yaptığınız bu katkı federasyonumuz için çok büyük bir değer taşıyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Dünya Basketbol Şampiyonası ve burada yer alacak 12 dev adamımız sizin katkılarınız ve desteklerinizde daha büyük başarılara doğru yol alacak. Ben bu beraberliğin uzun süreli ve hayırlı bir beraberlik olacağına inanıyorum” diye konuştu. Türk basketbolunun da THY gibi yükselen bir değer olduğunu dile getiren Demirel, ”Daha önce Avrupa Basketbol Şampiyonası düzenlemiş, pekçok turnuvaya ev sahipliği yapmış federasyonumuz 28 Ağustos tarihinden itibaren Dünya Basketbol Şampiyonası için 23 ülkenin sporcularını ülkemize misafir edecek. Bu sporcuların çoğunu THY ile ülkemize taşıyacağız ve uğurlayacağız. Aynı şekilde Türkiye basketbol milli takımları ve kulüp takımlarımız da THY ile seyahat edecek. Bu anlaşmanın milli takımlarımız, sporcularımız, THY ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
    Spor alanında önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza attıklarını ifade eden THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hilmi Topçu ise, “Bu bizim için büyük bir mutluluk. Son yıllarda önemli başarılara imza attık. Geçtiğimiz yıl yolcu sayısı bakımından Avrupa’da dördüncü sırayı elde ettik. Bu yıl da üçüncülüğü hedefliyoruz. Toplam 165 hat ile dünyada en büyük 8.havayolu firması durumundayız. Futbolda Barcelona ve Manchester United’a sponsor olduk. Basketbolda da var olmak, gücümüze güç katacak. Yunanistan’ın Maroussi ekibi ile Euroleague Final Four’una sponsor olduk. Bu sayede de çok ilgi gördük. Önümüzdeki sezon da Euroleague karşılaşmaları 5 yıl boyunca THY sponsorluğunda oynanacak. Sezon sonunda da Final Four karşılaşmaları, Türk Hava Yolları adı ile tamamlanacak. Biz 12 Dev Adamı destekliyoruz. Reklam filmimizde 12 Dev Adam oynayacak. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası öncesi böyle bir anlaşmayı imzalamak çok önemli. Bu organizasyonda var olmak bize katkı sağlayacaktır. Biz Türkiye’de kendimizi bir numara olarak görüyoruz. Bu sponsorluk da bunun örneği. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel başta olmak üzere, TBF yetkililerine teşekkür ediyorum. Her iki tarafa da hayırlı olmasını ve Milli Takımımıza da başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.
    Konuşmaların ardından sponsorluk anlaşması imzalanırken, TBF Başkanı Turgay Demirel, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hilmi Topçu’ya, A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu da THY Genel Müdür ve Yönetim Kurulu İcra Komitesi Üyesi Temel Kotil’e A Milli Takım forması hediye etti. Diğer yandan Millilere uçak maketi hediye edilirken, Ay Yıldızlılarımız da THY personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 11:01 am